Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła

Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła

Jeśli czujesz się przygnębiony, masz depresję lub inne problemy zdrowotne nieokreślonego pochodzenia, jeśli po raz kolejny zamiast być lepiej w twoim życiu, jest tylko gorzej, masz problemy w pracy, niezgodę w rodzinie itp., koniecznie sprawdź, czy świadomie lub nieświadomie nie otworzyłeś się przypadkiem na działanie sił innych niż Boża poprzez posiadanie i/lub wiarę w:

✔ „drzewka szczęścia”
✔ słoniki lub podkowy „na szczęście”
✔ amulety, talizmany i inne biżuterie energetyczne „gwarantujące” pomyślność (np. pierścień atlantów)
✔ czerwoną nitkę-bransoletkę na nadgarstek
✔ karty do wróżb, tarota itp.
✔ odwrócone krzyże, krzyże celtyckie, pacyfki itp.
✔ dzwonki feng shui (+aranżacja mieszkania wg tej metody)
✔ karnet na jogę
✔ usługi medycyny niekonwencjonalnej, homeopatię, akupunkturę, bioenergoterapię itp.

Jeśli tak:
➡ pozbądź się tego jak najszybciej lub poproś o to osobę, która mogła taki prezent od ciebie otrzymać
➡ przystąp do Sakramentu Pojednania i Eucharystii
➡ rozważ możliwość skorzystania z modlitwy z egzorcyzmem
➡ korzystaj z Mszy Świętych z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.

To nie jest zamknięty katog zagrożeń i jest tego oczywiście więcej, jak np. przesądy, brak przebaczenia, korzystanie z horoskopów, porad wróżki czy zwykła zabawa halloweenowa, a także złorzeczenia i wiele wiele innych, ale od czegoś trzeba zacząć. A te najprostsze są zwykle bagatelizowane. Po prostu pozbądź się tego wszystkiego, co sprawia, że mimo modlitw i być może nawet codziennej Eucharystii, łaska Boża nie może działać w tobie swobodnie. 

Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła. (1Tes 5,22)

 


Z Katechizmu Kościoła Katolickiego:

KKK 2116:

Należy odrzucić wszystkie formy wróżbiarstwa: odwoływanie się do Szatana lub demonów, przywoływanie zmarłych lub inne praktyki mające rzekomo odsłaniać przyszłość (Por. Pwt 18,10; Jr 29, 8). Korzystanie z horoskopów, astrologia, chiromancja, wyjaśnianie przepowiedni i wróżb, zjawiska jasnowidztwa, posługiwanie się medium są przejawami chęci panowania nad czasem, nad historią i wreszcie nad ludźmi, a jednocześnie pragnieniem zjednania sobie ukrytych mocy. Praktyki te są sprzeczne ze czcią i szacunkiem – połączonym z miłującą bojaźnią – które należą się jedynie Bogu.

KKK 2117:

Wszystkie praktyki magii lub czarów, przez które dąży się do pozyskania tajemnych sił, by posługiwać się nimi i osiągać nadnaturalną władzę nad bliźnim – nawet w celu zapewnienia mu zdrowia – są w poważnej sprzeczności z cnotą religijności. Praktyki te należy potępić tym bardziej wtedy, gdy towarzyszy im intencja zaszkodzenia drugiemu człowiekowi lub uciekanie się do interwencji demonów. Jest również naganne noszenie amuletów. Spirytyzm często pociąga za sobą praktyki wróżbiarskie lub magiczne. Dlatego Kościół upomina wiernych, by wystrzegali się ich. Uciekanie się do tak zwanych tradycyjnych praktyk medycznych nie usprawiedliwia ani wzywania złych mocy, ani wykorzystywania łatwowierności drugiego człowieka.